вторник, 24 мая 2016 г.

Długowieczne płoty z drewna

Trwałe ogrodzenia drewniane

Nietrafnie zabezpieczone ogrodzenia drewniane ekspresowo się eksploatują oraz mogą bezpowrotnie zgubić swój pierwotny urok i właściwości. Decydując się na używanie drewna na płot warto poznać typy konserwacji oraz pielęgnacji takiego płotu. Tylko wtedy zdołamy cieszyć się jego pięknem przez długie lata.

Wszelkie prace konserwujące płot z drzewa należy rozpocząć od właściwego i sumiennego przygotowania materiału na płot, gdyż od tego uzależniony jest rezultat końcowy naszych prac. Przed użyciem artykułów do protekcji i ozdoby sztachet z drzewa istotne jest oszacowanie, czy drewno jest czyste, suche oraz czy nie nosi śladów biokorozji. Nie wcześniej niż po zwieńczeniu obróbki drewna na ogrodzenie zdołamy przejść do aplikacji preparatów konserwujących.

Pielęgnację, przede wszystkim w przypadku gołego drewna ogrodzeniowego, winnyśmy zacząć od naniesienia 1-2 warstw achromatycznego impregnatu fachowego, który chroni drewno ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną oraz robakami. Gdy ochronimy już nasze ogrodzenie przed rozwojem biokorozji, powinno się nanieść następne preparaty, jakie konserwują je przed wyznacznikami atmosferycznymi- wodą oraz promieniowaniem UV. Jeśli pożądamy zdołać zachować naturalny odcień drewna naszego płotu, powinniśmy zastosować achromatyczny lakier do zastosowań zewnętrznych. Jeśli natomiast zależy nam na nadaniu naszemu ogrodzeniu określonego koloru, powinniśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący ewentualnie lakierobejcę.

W pierwszym przypadku preparat konserwujący wsiąknie w drzewo, zakonserwuje płot od wewnątrz, ale nie stworzy na jego powierzchni profilaktycznego filmu. Zabezpieczone w ten sposób płot pozostanie matowe i przyjemne w dotyku. Jeżeli zależy nam na doskonalszej i trwalszej protekcji płotu, powinniśmy zastosować lakierobejcę. Lakierobejca stworzy na nawierzchni malowanego ogrodzenia lakierowy film, który skuteczniej niż w przypadku impregnatu kamufluje płot przed ujemnym działaniem warunków atmosferycznych.

Jak widać aby ogrodzenia z drewna były trwałe należy poświęcić im sporo uwagi i troski.

Całkowicie inaczej jest w wypadku ogrodzeń z pcv. Ten wersja ogrodzeń jest w pełni odporny na czynniki atmosferyczne na skutek czego nie potrzebuje konserwacji. Ogrodzenia plastikowe nie podlegają również biokorozji wobec tego dogadzają swoim posiadaczom przez wiele lat.

Комментариев нет:

Отправить комментарий